"Enter"a basıp içeriğe geçin

WordPress Resimsiz Yazılara Default Resim Atamak

Merhaba,
Bu yazımızda siz değerli wordpress tabanlı blog sahiplerini yakından ilgilendiren bir konudan bahsedeceğiz. Bir çok blog sahibi aldığı hosting/sunucu şişmemesi için yayınladığı yazılarına, içeriklerine öne çıkarılmış görsel eklemek istemez. herkesin kendi kararı 🙂 Tabi öne çıkarılmış görsel eklenmeyince de yazılar pek hoş durmuyor.

Ya da bazıları kendilerinin öne çıkarılmış görselleri vardır, bizim sitedekiler gibi. Bizim sitemizin de kendine özel öne çıkarılmış görselleri bulunuyor. Bazen kendi bilgisayarımızda değil de başka bilgisayarda olunca öne çıkarılmış görselin psd dosyasını bulamadığımız için öne çıkarılmış görsel eklemeden yayınlıyoruz ve çirkin bir görüntüye sebep oluyoruz 🙂

wordpress

Şimdi bu yazımızda sizlere göstereceğimiz bir eklenti sayesinde sizlerin seçtiği, tasarladığı bir tasarımı öne çıkarılmış görseli olmayan tüm yazılarınıza otomatik olarak ekleyebileceksiniz 🙂

#1 İlk olarak buradan eklentiyi indirin, yükleyin veya yönetim paneli – eklentiler – eklenti ekle kısmından da wordpress’in eklenti arşivinden eklentiyi bulup kurabilirsiniz.
#2 Daha sonra ise Yönetim Paneli – Ayarlar – Ortam sayfasının en altından kendi öne çıkarılmış görselinizi seçin ve kaydedin.

wordpress varsayılan öne çıkarılmış görsel

İşlemler bu kadar, yorum yapmayı lütfen unutmayın 🙂

5/5 - (1 değerlendirme)

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir