"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mybb Forumda Olması Gereken Eklentiler

Merhabalar,
Bu yazımızda siz değerli mybb forum sahiplerine veya yeni bir mybb alt yapılı forum kuracak arkadaşlara özel; bir mybb forumunda olması gereken eklentilerden bahsedeceğiz.

mybb gerekli eklentiler

1 – Gelişmiş İstatistik Eklentisi
Böyle bir eklenti sayesinde forumunuzda açılan veya yorum yapılan son konuları, son mesajları forum ana sayfasında ya da portal sayfasında gösterebilirsiniz.

2 – Yeni Üyelere Hoş geldin Özel Mesajı
Forum sitenize yeni bir ziyaretçi üye olduğunda, yeni üye olan kullanıcıya sizlerin belirlediği bir özel mesaj gönderir.

3 – Adminlerin Özel Mesajları Okuyabilme Eklentisi
Gerekli güvenlik ve diğer bir kaç iş için kullanıcıların kendi aralarında ki tüm özel mesajları admin panelinizden rahatlıkla görebilir ve okuyabilirsiniz.

4 – Bildirim (My Alerts) Eklentisi
Bu eklentinin amacı; kullanıcının açtığı konuya yorum geldiğinde veya o kullanıcıyla ilgili herhangi bir şey olduğunda kullanıcıya bildirim göndererek, kullanıcıyı bilgilendirir.

5 – Google Seo Eklentisi
Adı üstünde SEO eklentisi. Bu neredeyse tüm mybb alt yapılı forumlarda mevcut ve kullanılmaktadır. Forumunuzun gerekli seo yapılandırmasını yapar.

6 – Çoklu Kullanıcı Grubu (Ek Resim) Eklentisi
Herhangi bir kullanıcıya farklı bir yetki, grup daha vermek isterseniz ve o verdiğiniz yetkinin de grup resmi (rank) gözükmesini isterseniz bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

7 – Gelişmiş Kullanıcı Etiketleme Eklentisi
Bu eklenti sayesinde konulara herhangi bir kullanıcıyı etiketleyebilirsiniz ve etiketlenen kullanıcıya hangi konuya etiketlendiği hakkında özel mesaj veya bildirim gönderir.

8 – Bugün Çevrimiçi Olan Kullanıcılar Eklentisi
Böyle bir eklenti aslında her forum için gerekli değil ancak biz yine de yazalım. Bu eklenti ile forumunuza son 24 saat içinde giriş yapan kullanıcıları gösterir, listeler.

9 – Benzer Konular Eklentisi
Bu eklentiyi çoğu mybb forum sahibinin kullanmasını öneririz. Nedeni basit; her konu altında benzer konular diye bir tabloda o konuya benzer bir kaç konu daha gösterir ve bu sayede ziyaretçilerin forumunuzda kalma süresi artmış olur.

10 – Çöp Kutusu (Trash Bin) Eklentisi
İşte bu! Forumunuzda silinen, kaldırılan tüm konuları ve mesajları admin panelinizden görüntüleyebilir veya geri yükleyebilirsiniz. Bu sayede konu ve mesajlarınızı siz silene kadar saklayabilirsiniz 🙂

5/5 - (1 değerlendirme)

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir