"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır? Gereklilikleri Nelerdir? 2023 Güncel

Merhabalar,
Bu yazımızda birçok kişinin aradığı, başvuru yapmak istediği facebook mavi tik nasıl alınır adlı konuya değineceğiz.

facebook mavi tik başvurusu

Facebook mavi tik ne anlama gelir? nedir? ne işe yarar?:
Mavi tik diğer adıyla doğrulanmış rozeti bir Facebook sayfasının veya profilinin yanında görünür. Bu rozet, direkt olarak Facebook tarafından güvenilirliği ve doğruluğu kabul edilmiş sayfa anlamına geliyor.

Facebook mavi tik başvuru gereklilikleri nelerdir?
# Özgün olmak: Gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmek.
# Benzersiz olmak: Bu kişi veya işletmenin tek varlığı olmak. Bir kişi veya işletmenin sadece bir Sayfası veya profili doğrulanabilir; dile özel Sayfa ve profiller bu konuda istisnadır. (ör. Yavru Köpekler içeren mizahi görseller).
# Eksiksiz olmak: Hakkında kısmına, Sayfa veya profil fotoğrafına ve en az bir gönderi dahil olmak üzere yakın zamanda gerçekleşen hareketlere sahip olmak.
# Dikkate değer olmak: Tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmek. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan Sayfa ve profilleri inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayız.
Sayfanız veya profiliniz doğrulanmış rozeti kriterlerini karşılamıyorsa insanlara gerçek olduğunu bildirmenin başka yolları da vardır. Örneğin; resmi bir internet sitesi, Instagram profili veya Twitter hesabından bir bağlantı kurabilirsiniz.

facebook, instagram, doğrulanmış, profil, mavi tik başvurusu, hesap

Facebook mavi tik başvurusu nasıl yapılır?:
Facebook profilinize veya sayfanız için mavi tik hizmetine başvurmak için buradaki bağlantıda bulunan Facebook’un oluşturduğu formu doldurup göndermeniz yeterlidir. Başvurunuzu gönderdikten sonra olumlu sonuçlanması durumunda mavi tikiniz gösterime açılır 🙂

5/5 - (1 değerlendirme)

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir