"Enter"a basıp içeriğe geçin

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Merhabalar,
Bu yazımızda sizlere antivirüs yazılımı, programı nedir, nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Antivirüs Yazılımı Nedir?
Antivirüs yazılımı kötü amaçlı yazılımları engellemek, tespit etmek ve devre dışı bırakmak amacıyla kullanılan bilgisayar programlarıdır. Başlangıçta bilgisayar virüslerinden korunmak amacıyla üretilmiş olan antivirüs yazılımlarının kullanım alanı kötü amaçlı programların ortaya çıkmasının ardından genişlemiştir.

en iyi antivirüs programı

Veri ve cihaz güvenliğinizi korumanın en etkili yöntemlerden birisi kaliteli bir Antivirüs programı kullanmaktır. Tanınmamış ve güvenilir olmayan bazı yazılımlar cihazınızı koruduğunu söylerken aslında cihazınıza zarar veren yazılımlarını sisteminize yerleştirmektedir. Bu nedenle tercih yaparken güvenilir kaynaklar ve testler tarafından sürekli olarak araştırılan & kontrol edilen ürünleri tercih etmelisiniz.

1. Microsoft Windows Defender
Windows işletim sisteminizle birlikte varsayılan olarak kurulan ve aktif olarak karşımıza çıkan bu güvenlik yazılımı tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sistem performansı düşük olan cihazlarda dahi oldukça iyi bir sonuç sunan bu Antivirüs yazılımı temel koruma ihtiyacınızı oldukça başarılı bir şekilde karşılıyor.

2. Panda Free Antivirüs
Panda firması tarafından sunulan ücretsiz Antivirüs kullanıcı deneyimi konusunda benzersiz bir deneyim sunuyor. Oldukça düşük bir yer kaplayan güvenlik programı, güvenilir bir koruma için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunuyor. İlk kez güvenlik programı kullanan birisinin dahi kolaylıkla anlayacağı şekilde düzenlenmiş kullanıcı paneli, aradığınız her şeyi kolaylıkla bulmanızı sağlıyor.

3. Avira Free Antivirüs
Avira firması tarafından geliştirilen Avast Free Antivirüs, Almanya merkezli şirket tarafından sunulan üst düzey bir güvenlik imkânı sağlayan ücretsiz bir yazılım. Gerek cihazınız gerekse tarayıcı güvenliği için tercih edebileceğiniz yazılım sahip olduğunu Google Chrome ve Mozilla Firefox eklentileri ile internette gezinirken dahi sizi koruyor

4. Sophos Home Free
Çevrimiçi olan cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak isteyen kişiler için geliştirilen Sophos Home Free, çocuklarınız tarafından görülmesini istemediğiniz içeriklere karşı üstün bir koruma sunuyor. Sunmuş olduğu aile kontrolü özelliği sayesinde çocuklarınız cihazı nasıl kullandığını kolaylıkla gözlemleyebilir, ziyaret edebileceği internet sitelerini kolayca sınırlayabilirsin.

ücretsiz antivirüs programı

5. BitDefender Antivirüs
Ücretsiz Dünyanın en başarılı Antivirüs geliştiricilerinden birisi olan BitDefender kullanıcılar için sunduğu ücretsiz sürümü ile de öne çıkıyor. Kurulumun ardından yapılması gereken ayarlar konusunda çok tecrübeli olmayan kullanıcılar için en iyi seçenek. Kısaca Kur & Kullan tarzı bir Antivirüs programı arıyorsanız BitDefender ilk seçiminiz olmaya aday.

6. Kaspersky Security Cloud Free
Giderek dijitale daha fazla bağlı olduğumuz bu günlerde dünyanın önde gelen güvenlik yazılımlarını sunan Kaspersky, sunmuş olduğu ücretsiz yazılımını eşsiz bulut teknolojisi ile birleştiriyor. Taramaları bulut teknolojisi üzerinde gerçekleştiren şirket cihazınızı yormadan, yüksek performans sunuyor.

7. Avast Free Antivirüs
Avast Free Antivirus bilgisayarınıza bulaşmalarını önlemek için tüm kötü amaçlı yazılım türlerini tespit eder ve engeller. Ayrıca bilgisayarınızı otomatik olarak tarar ve bilgisayarınıza zarar vermelerine fırsat tanımadan virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları kaldırır.

8. AVG Antivirüs Free
Windows bilgisayarınızı yormayan, yavaşlatmayan ve pilini aşırı tüketmeyen gelişmiş bir siber güvenlik çözümüdür. Hatta ne kadar eski veya yeni olduklarına bakmaksızın, piyasadaki neredeyse tüm Windows bilgisayarlarla performanslarını asgari şekilde etkileyerek çalışmak için tasarlanmıştır.

5/5 - (1 değerlendirme)

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir