"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bloğunuzu Güncellemediğinizde Karşılaşacağınız Sorunlar

Merhaba,
Bu yazımız da siz değerli blog sahiplerini çok yakından ilgilendiren bir yazı paylaşacağız. Bloğunuzu güncellemediğiniz de (yazı eklememek, takip etmemek vb.) karşılaşacağınız sorunları anlatacağız.

Blog yazarlığının ilk adımı blog açmaktır. Bunun da en önemli noktası bloğunuza sürekli yazı yazmak, güncel tutmaktır. Eğer bir kaç gün yazıp bırakırsanız bazı sorunlarla karşılaşacaksınız. Bu sorunlardan bazıları; arama motorları sıralamanız düşer, ziyaretçi kaybı yaşarsınız vb.

blog güncellememek

Bloğunuzu Güncellemediğinizde Karşılaşacağınız Sorunlar Nelerdir?
# Yazma Hevesiniz Kaçar

Bizler (blog yazarları) bir kere yazma hevesimiz giderse bir daha o hevesi ara ki bulasın. Bugün yazayım, yarın yazayım, yok hafta başı yazmaya başlayayım diye diye bir bakmışsınız blog siteniz kaybolmuş gitmiş. Bu arama motorlarında ki kayıpta bir gitti mi geri getirmekle uğraş uğraşabilirsen. Geri getirmekle uğraşmaya başlayınca ve eskisi gibi hızlı indexlenmeyince bu sefer tamamen bırakabiliyoruz.

# Ziyaretçi ve Okur Kaybı Yaşarsınız
Blog sitenizin devamlı okurları, ziyaretçileri varsa siz yazı yazmaz veya blog sitenizi güncel tutmadığınız sürece o devamlı okurlarınız ve ziyaretçilerinize veda etmiş olursunuz. Sadece sizi devamlı takip eden okur/ziyaretçilere değil arama motorlarından yeni gelecek ziyaretçiler bile anında kaçar.

# Arama Motorlarında Bir Çöp Olursunuz
Eğer, siz blog sitenizi sürekli güncel tutmazsanız arama motorları da artık sitenize gelmeyi bırakır. (Aslında bırakmaz ama geldi gördü baktı yeni bir şey yok, anında kaçar beklemez) Böylece sizin siteyi yavaş yavaş tozlu sıralamalara atar.

# Geliriniz Yok Olur
Eğer blog sitenizden para kazanıyorsanız ve “yazmayı bırakayım artık aylık güzel para geliyor nasıl olsa” derseniz o güzel para bir sonra ki ay gelmeyecektir. Siz yazdıkça, ziyaretçi/okur geldikçe ve arama motorlarında yükseldikçe geliriniz de yükselir, bunu unutmayın.

5/5 - (1 değerlendirme)

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir