"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bloğunuza İçerik Üretmek için Tavsiyeler

Merhaba,
Blog yazmak blog açmanın en kolay yollarından biridir. Alan adı ve hosting almadan ücretsiz blog açabilirsiniz (Örnekler: wordpress.com, blogger.com …). Asıl önemli konu şudur ki; bloğunuzu sürekli güncel tutmak zorundasınız. Bloğunuzu güncel tutmadığınızda karşılacağınız sorunlar şunlardır; bkz. Bloğunuzu oluşturduğunuzu varsayarsak; ilk günler de hızlı index alması için bloğunuza sürekli -her gün- içerik girmeniz gerekmektedir. Bunun da size olumlu dönüşleri; hızlı index alırsınız, arama motorları sitenizi sürekli ziyaret ederek sizi sıralamalara ve rakiplerinizden üst sıralara koymaya başlar.

İlk zamanlarda içerik girmek -yazı yazmak- sizi mutlu edecektir ama zamanla ne içerik girsem düşüncesine kapılacaksınız. İşte burada bu yazımız size bir nebze de olsa öncü olacağını düşünüyorum.

wordpress konular

Buyurun; Blogunuza İçerik Üretmek için Tavsiyeler:
#1 Benzer Blogları Takip Edin/Okuyun

Sizin bloğunuza benzer blogları takibe alın ve sürekli içerikleri okuyun. Tabi kopyala yapıştır yaparak içerik girmeyin biraz özgün olsun 🙂

#2 Kitap/Makale Okuyun
Bloğunuza içerik girmeye zorlandığınız zamanlar kitap veya makale okuyarak kendinize biraz vakit ayırın. Merak etmeyin kitap veya makale okurken illa ki bir konu aklınıza gelecektir ve onu yazarsınız. Örnek vermek gerekirse; okuduğunuz kitabın veya makalenin içeriği içeriğinize yazın.

#3 Yapılan Yorumları Dikkate Alın
Bloğunuzda bulunan, yazılan yorumları dikkate alın. Yazılarınızda eksik veya hatalı bir yer varsa kullanıcılar bunu yorum olarak yapacaklardır. Yazılarınızın altına “düşünce ve önerilerinizi yorum olarak yapabilirsiniz” yazıyorsanız yorumlarda sizlere bir sonra ki içerik için kullanıcılar anahtar kelime verecektir 🙂

#4 Gündemi Takip Edin
Gündemdeki olayları takip ederek de içerikler oluşturabilirsiniz. Kendi şahsi görüş ve düşüncelerinizi o gündemdeki konuyla ilgili yazabilirsiniz.

#5 Sosyal Medyaya Bakın
İçerik bulmanın en kolay yolu sosyal medyayı takip etmektir. Başkalarının gönderilerini ve yorumlarını kontrol edin, bakın. İçerik bulmanın en kolay yöntemlerinden biridir bu.

#6 Not Alın
Örnek veriyorum dışardasınız ve o sıra aklınıza mükemmel bir içerik geldi. Hemen not alın. Çünkü bu ilhamlar anında gidiyor (nasıl oluyorsa) 😀

5/5 - (1 değerlendirme)

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir